AKREDITOVANÝ KVALIFIKAČNÍ KURZ “OŠETŘOVATEL”

700 vyučovacích hodin
26.02.2024 - 24.02.2025 12.09.2024 - 11.09.2025
cena kurzu 20900 Kč

Dovršení věku 18 let.

Střední vzdělání (nejedná se o maturitu, ale jakoukoliv střední školu, která nemusí být ukončena maturitní zkouškou! např. vyučen.

Zdravotní způsobilost pro výkon práce ošetřovatele, potvrzená lékařem.

Zdravotní požadavky - uchazeči netrpí zejména:

Prognosticky závažnými onemocněními podpůrného a pohybového aparátu, znemožňujícími zátěž páteře a trupu.

Prognosticky závažnými onemocněními omezujícími funkce končetin.

Prognosticky závažnými chronickými nemocemi dýchacích cest a plic, kůže a spojivek včetně onemocnění alergických.

Prognosticky závažnými nemocemi srdce a oběhové soustavy vylučujícími středně velkou zátěž.

Prognosticky závažnými poruchami mechanismu imunity.

Prognosticky závažnými a nekompenzovanými formami epilepsie a epileptických syndromů a kolapsovými stavy.

Prognosticky závažnými nemocemi oka znemožňujícími zvýšenou fyzickou zátěž a manipulaci s břemeny.

Prognosticky závažnými poruchami vidění, poruchami barvocitu.

Závažnými duševními nemocemi a poruchami chování.

Detailní popis kurzu

Nabízíme Vám vzdělávací projekt “OŠETŘOVATEL” v pracovní kategorii zdravotnických pracovníků s náplní 700 vyučovacích hodin. Jedná se o vyučovací obor vyplývající ze Zákona č. 96/2004, po jehož ukončení a úspěšném vykonání závěrečné zkoušky je absolvent kurzu připraven k poskytování ošetřovatelské péče pod odborným dohledem zdravotnického pracovníka způsobilého k výkonu povolání bez odborného dohledu v oboru ošetřovatelství. V rozsahu své odborné způsobilosti se podílí ve spolupráci s lékařem na poskytování základní ošetřovatelské péče a specializované péče v rámci ošetřovatelského procesu. Pod přímým vedením všeobecné sestry, porodní asistentky nebo radiologického asistenta asistuje při určených ošetřovatelských, diagnostických nebo léčebných výkonech.

Po úspěšném složení závěrečných zkoušek obdrží každý absolvent tohoto studia osvědčení o absolvování vydané akreditovanou školou MZ ČR. Na základě tohoto osvědčení může uzavírat ve všech zdravotnických zařízeních dohodu na pracovní činnost OŠETŘOVATELKA.
Výuka se skládá z teoretické a praktické části. Teoretická část obsahuje somatologii, základy hygieny a epidemiologie, zdravotnickou psychologii, sociální aktivizaci klientů, BOZP, veřejné zdravotnictví a ošetřovatelskou péči. Teoretická výuka probíhá nepravidelně 1-2 x týdně odpoledne. Praktická část výuky, obsahující ošetřování nemocných, probíhá ve smluvním zdravotnickém zařízení dle měsíčního rozpisu praxe.

AKREDITOVANÝ KVALIFIKAČNÍ KURZ “OŠETŘOVATEL”